Ramstein

15. února 2008 v 14:45 | Ája |  Na vaše přání...
Remmstein - něco málo o nich:-D
Kapela se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik skupiny. Dále se jím podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelném hlasu, neodmyslitelným členem formace a taky přiąel klávesista Christian 'Flake' Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers. Název skupiny je odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu ve které má jednu ze svých základen americká armáda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo a způsobilo neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů. Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název již vymyslel před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno "M", aby to lépe znělo. Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockholmu. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou kapelu Clawfinger.
Této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Jiľ tehdy se začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná skupinu fašistický orientovanou. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda.
První slávy se Rammstein dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirate mich a Rammstein) na soundtrack k filmu Lost Highway. Na soundtracku se ocitli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti. (více na wikipedia.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťulinka Peťulinka | E-mail | 16. února 2008 v 13:59 | Reagovat

Dik!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.